Dveře Sapeli České Budějovice

Právě se nacházíte: Interiérové dveře

Interiérové dveře

Výběr interiérových dveří může být zdaleka složitější, než se nad katalogem s výrobky zdá. Dveře musí splňovat řadu vlastností pro komfortní bydlení, ale také musí dobře zapadnout.

Nejvýraznějšími prvky místnosti jsou vždy podlaha a vstupní prostor. Materiál i barva by spolu měly ideálně korespondovat. Zatímco drobné dekorace v místnosti snadno vyměníte, u dveří a podlahy se očekává dlouhodobé zasazení.

Interiérové dveře musí navíc plnit řadu praktických funkcí.  Při výběru dveří dobře zvažte faktory:

  • Zvuková izolace
  • Tepelná izolace
  • Propustnost světla
  • Barevné ladění plochy, včetně doplňků
  • Údržba

Obecně můžeme říct, že interiérové dveře v celistvém provedení ze dřeva budou perfektně plnit izolaci zvukovou i tepelnou. Zavřené dveře mohou dokonale odclonit místnost od venkovního ruchu. Stejně tak dokáží zabránit úniku tepla a vám zajistí možnost hospodárného vytápění.

Optické zvětšení prostoru

Uzavřená plocha dveří souvisí i s propustností světla. Ve stísněných prostorech můžou plné plochy dveří prostor opticky omezit a uzavřít. Oproti tomu dveře se vsazenou skleněnou výplní dokáží prosvětlit malé chodby, koupelny. Můžete využít efektu práce se světlem pro odlehčení a optické zvětšení prostoru.

Ideální kombinace pro celý dům

Profesionální výrobci proto navrhují designové řady dveří s možností kombinovat. Celý dům můžete vybavit v celistvém rázu, přesto jednotlivé místnosti můžete od sebe mírně odlišit a využít plnou i zasklenou výplň dveří. Například ložnice by měla být klidným místem bez rušivých prvků. Zde je vhodné prostor pevněji uzavřít před hlukem i nežádoucím světlem z chodby. Oproti tomu sousedící koupelna využije odlehčení, zde zasadíte dveře ve stejném stylu s proskleným pásem, který koupelně dodá větší vzdušnost a světlo.