Dveře Sapeli České Budějovice

Právě se nacházíte: Plovoucí podlahy – nestárnoucí

Plovoucí podlahy – nestárnoucí evergreen

Plovoucí podlahy se již po desetiletí těší velké oblibě. Jejich pokládka je velmi rychlá a snadná, bohatý výběr designů dává možnost esteticky vybavit každý interiér a důležitá je i cenová dostupnost. Samozřejmě v průběhu let došlo i zde k výrazným posunům v technologii výroby, podlahy mají vyšší odolnost a nabízejí zajímavé kombinace s dalšími materiály.

Efektní kombinace materiálů

Plovoucí podlahy jsou tvořeny několika složkami. Středová deska je ze spodu chráněna vodoodpudivou vrstvou, svrchní viditelná část pak podle přání – laminátem, dřevem, korkem, linoleem. Jednotlivé materiály nabízí zajímavý design, strukturu či barvu, ale také zvyšují nebo posilují vlastnosti podlahy.

Podle účelu vybavované místnosti pak můžete přesně volit i typ podlahy. Pro místnosti s vysokou zátěží, jako jsou chodby, verandy, ale i kuchyně, můžete využít vrchní vrstvy z linolea. Podlahy budou vykazovat vyšší odolnost vůči vlhkosti, mechanickému poškození. Jejich údržba bude mnohem jednodušší a odolný materiál se samozřejmě odrazí i na delší životnosti.

Pro obývací pokoj, ložnici není nutné volit extrémně odolnou podlahu. Zde můžete upřednostnit korek nebo dřevo, které vykazuje vyšší tepelnou izolaci a je příjemnější i pro pochůzku.

Snadná a rychlá údržba

Nespornou výhodou plovoucích podlah je snadná údržba. Podlahy můžete luxovat, stírat i zametat. Jakékoli stopy znečištění snadno odstraníte. Vrchní vrstva je chráněna speciálním lakem proti mechanickému poškození, vlivu vlhkosti a ztrátě barev. Pokud máte domácího mazlíčka nebo malé děti – plovoucí podlaha vám zajistí rychlý a dokonalý úklid.

Barvy, vzory, struktura

Plovoucí podlahy vám dají volné ruce ve výběru designu. Pokládku můžete volit ve stylu přírodního dřeva. Moderní technologie dokáží vytvořit dokonalou napodobeninu masivní dřevěné podlahy. Stejně tak můžete vyzkoušet i vzorování, tmavé i světlé odstíny. Plocha podlahy výrazně dotváří styl interiéru. Při výběru krytiny je dobré zvážit ladění s dveřmi a zárubněmi. Nábytek je možné snadno přemístit či vyměnit. Plovoucí podlahy však tvoří pevnou součást vybavení a budou sloužit mnoho let.

Hledáte-li Podlahy České Budějovice, navštivte nás. Rádi Vám poradíme.