Dveře Sapeli České Budějovice

Právě se nacházíte: Skleněné stěny a dveře - blog

Skleněné stěny a dveře

Sklo je velmi zajímavým designovým prvkem. Působí jemně a křehce a zároveň dokáže jasně vymezit nebo ohraničit prostor. Skleněné plochy opticky projasní a otevřou interiér. Dokáží elegantně rozdělit velkou místnost bez vzniku tmavých zastíněných ploch, neomezují ve výhledu.

Variabilita ve zpracování i designu

Skleněné dveře nebo stěny můžete do detailu přizpůsobit danému interiéru. Pevný materiál dovoluje řadu zajímavých úprav včetně pískování. Na ploše můžete nechat vyniknout ornamenty, geometrické tvary. Vzor na dveřích může podtrhnout styl místnosti, může opticky zaclonit vedlejší prostor do určitě výšky. Čelní stěna dveří může být použita i jako zrcadlo. Při zařizování koupelny nebo ložnice využijete velkou plochu dveří k oddělení místnosti s další praktickou funkcí.

Skleněné stěny v sobě spojují jemné kouzlo průzračného materiálu a pevné zábrany. Stěnami můžete přehradit velkou místnost. Volným posouváním můžete kdykoli pracovat s interiérem a podle potřeby vytvářet menší uzavřené buňky nebo naopak otevřít prostor zcela. Skleněné stěny dobře tlumí hluk, mají dobrou tepelnou izolaci. I při rozvinutí do velké plochy nepůsobí těžkopádně a nebrání rozptylu světla. Jsou velmi vhodným řešením do prostor s nedostatkem oken nebo s nevhodnou dispozicí půdorysu.

Kyvné, otočné a posuvné

Stejně jako můžete volit z řady možností v designu skleněné plochy a kování, na výběr je i z variant zpracování a zasazení skla. Dveře mohou být zasazeny do zárubní v otočném nebo kyvném systému. Otvírání je velmi hladké a zabudovaný mechanismus účinně brání silným mechanickým otřesům při neopatrném zavírání. Další možností jsou posuvné systémy. Ty skryjí plochu stěny do stavebního pouzdra, nebo ji mohou vést na boční světlík.

Skleněné stěny a dveře jsou vyráběny ze zesíleného skla nejmodernějším technologickým postupem. Skleněná plocha má zvýšenou odolnost vůči mechanickému poškození, zejména následkem prudkého zavírání nebo nárazu. Veškeré výrobky splňují normu ČSN746501, jejich zasazení do místnosti je bezpečné a neomezí provoz. Rovněž povrchová úprava je ošetřena vůči poškrábání a stírání aplikovaného vzoru.