Dveře Sapeli České Budějovice

Právě se nacházíte: Vnitřní podlahy

Vnitřní podlahy

Výběr podlahy zásadně ovlivní komfort užívání celého interiéru i v možnostech jeho vybavení. Podlahy je třeba vybírat s ohledem na typ zařizované místnosti, vybavení, i váš životní styl. Mezi nejoblíbenější typy podlah stále patří:

  • Plovoucí podlahy
  • Dřevěné podlahy
  • PVC a marmoleum
  • Korkové podlahy

Jednotlivé podlahy se liší v míře zajištěné tepelné i zvukové izolace, ale také v jednoduchosti údržby a pořizovací ceny.

Plovoucí podlahy

Tento typ podlah patří stále mezi nejoblíbenější krytiny. Pořizovací cena je velmi příznivá, nabízí široké rozpětí běžných produktů až po zušlechtěné nadstandardní provedení. Naměření, nákup materiálu i samotnou pokládku zvládne jednoduše většina zájemců. Současní výrobci nabízejí řadu designů – od nápodoby dřeva až po barevné trendové designy. Některé podlahy jsou navíc vylepšeny moderními materiály pro vyšší odolnost vůči mechanickému poškození a opotřebení. Výhodou plovoucí podlahy je především možnost výměny poškozené lamely. Rovněž údržba je velmi jednoduchá.

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy mají vynikající odolnost vůči poškození a výborně izolují teplo i zvuk. Pokládka i pořizovací cena jsou náročnější. Masivní dřevo je však investicí do kvality. Podlaha se snadno udržuje, v případě opotřebení je možné podlahu renovovat laky nebo obroušením. Stejně tak je možné lakováním měnit barevný tón. Podlahy vynikají extrémně dlouhou životností.

PVC a marmoleum

Moderní podlahy s velmi snadnou údržbou. Podlahy mají naprostou odolnost vůči vodě. Vhodné využití nabízí pro kuchyně, koupelny, chodby. Mají rovněž vysokou odolnost vůči mechanickému poškození, jsou ideální podlahou pro frekventované místnosti a prostory, které je nutné udržovat v čistotě.

Korkové podlahy

Korek je velmi příjemný přírodní materiál. Výborně izoluje teplo, při pokládce tedy zajistíte dokonalý komfort a zabráníte únikům tepla. Dobře izoluje zvuk, snadno se udržuje.

Před výběrem typu i barvy podlahy dobře zvažte vaše očekávání a jednotlivé vlastnosti nabízených materiálů. Profesionální podlahářské firmy vám jistě doporučí nejvhodnější typ. Barevné ladění pak závisí na dalším vybavení místnosti. Široké produktové řady vám jistě nabídnout možnost zajímavě pracovat s prostorem, který vhodným výběrem barvy a struktury podlahy můžete zajímavě měnit.